Przejdź do głównej zawartości

Ciekawe strony związane z nauką języków

Uwielbiam odkrywać nowe blogi i strony. Dziś podzielę się z Wami siedmioma stronami, które wydają mi się interesujące.

Zobacz także: Pięć przydatnych stron do nauki języków

1. Notes in Spanish 



Notes in Spanish to strona, która powinna zainteresować uczących się hiszpańskiego. Jest bazą podcastów w trzech poziomach zaawansowania. Ciekawe audycje o interesującej tematyce mogą być świetnym uzupełnieniem nauki.

2. Elllo 



Elllo.org to strona przeznaczona dla uczących się angielskiego, a także dla nauczycieli tego języka. Znajdują się na niej darmowe lekcje, pliki MP3 do pobrania, pokazy slajdów i ćwiczenia. Nacisk położony jest na słuchanie, a całość łączy przyjemna tematyka.

3. Quizlet 


Quizlet jest to platforma edukacyjna, która może być przydatna zarówno dla uczących się, jak i nauczycieli. Opiera się na nauce poprzez fiszki i gry. W ten sposób możemy się uczyć wielu rzeczy, w tym nowych słówek. Mamy dostęp do sześciu opcji: fiszki, tryb nauki, rozsypanka, dyktando, test i wyścig z czasem. Można korzystać z gotowych zestawów oraz tworzyć je samemu.

4. Busy Teacher 



Strona Busy Teacher przeznaczona jest dla nauczycieli angielskiego i im zapewne nie trzeba jej przedstawiać. Zawiera ogromną ilość darmowych materiałów, które można wydrukować. Znajdziemy tam m.in. kreator łamigłówek, plakaty do wydrukowania i lekcje podzielone na różne kategorie, w tym pory roku. Mimo że to strona dla nauczycieli, uczący się angielskiego będą nią zachwyceni.

Komentarze

  1. Quizlet super, używam a w sumie uczniowie uzywaja:) polecam też agendaweb.org, genialna, nareszcie nie muszę ludziom wysyłać linków do ćwiczeń na dany temat

    OdpowiedzUsuń
  2. I kolejny dowód na to, że jeśli chcemy się czegoś uczyć to metody i materiały zawsze się znajdą :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Cieszę się, że na Twoim blogu można znaleźć propozycje stron do nauki języków usystematyzowanych w jakiś sposób :) Bo bez takiej pomocy, to zalałaby mnie fala mniej lub bardziej wartościowych stron, z których nie wiedziałabym które wybrać.

    OdpowiedzUsuń
  4. Super! Fajne te yumny- nie tylko dla dzieci! Właśnie uczę sie niemieckiego więc jest baaardzo ciekawa! ;)
    Super, że u Ciebie można znaleść super strony do nauki języków ;) Tak jak np. Duolingo- przebija wszystkie jakie znam ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. U mnie na pierwszym miejscu jest Yummy bardzo przydatna strona

    OdpowiedzUsuń
  6. Cześć. Uczę się rosyjskiego przy użyciu https://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-rosyjskiego. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?

    OdpowiedzUsuń
  7. Stron jest mnóstwo w internecie do nauki języka. Mimo wszystko nauka w szkole językowej jak https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-niemiecki jest o niebo lepsza. Masz nauczyciela na wyciągnięcie ręki, a to jest bardzo ważne.

    OdpowiedzUsuń
  8. Interaktywna nauka języków obcych trafia najbardziej do najmłodszych. Nie wolno mimo wszystko zapominać o gramatyce https://www.jezykiobce.pl/77-gramatyki która przecież jest najważniejsza w całej nauce języków obcych. Bez niej niestety dalej z nauką nie pójdziemy.

    OdpowiedzUsuń
  9. Justyna Abramska21 września 2020 19:13

    W przypadku nauczania dzieci to faktycznie może to być fajny dodatek do właściwej nauki. Ja również jestem zdania, że świetnym pomysłem może być założenie własnej szkoły językowej. Doskonale o tym napisano w https://www.sukcesjestkobieta.pl/zalozenie-wlasnej-szkoly-jezyka-angielskiego-to-nie-jest-trudne/ i ja chyba ten wariant wybiorę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Najpiękniejszy język świata

Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje. Mimo to dyskutuje się i to bardzo często. Fakt, że opinie o tym, co piękne czy brzydkie są subiektywne, zupełnie nie przeszkadza w ich wyrażaniu i dyskutowaniu o tym. I jeśli mówimy o języku, filmie czy koniu, a nie czyimś nosie czy dziecku, nic złego w tym nie ma, a może być nawet ciekawie. źródło Konkursy i rankingi piękności organizowane są od lat, i mimo że nie każdy zgadza się z ich wynikami, są osoby, które w ogólnej opinii uznawane są za piękne. Podobnie jest z językami. Mówi się o językach melodyjnych, romantycznych, twardych. Wiele osób za najseksowniejszy język uważa francuski, który określany jest nawet językiem miłości. Wielu miłośników ma też brzmienie języka hiszpańskiego. Też należę do tej grupy. Na pewno duży wpływ na postrzeganie języka ma stosunek do kraju, w którym się nim mówi i ludzi, którzy go zamieszkują. Jedna podróż czy jedno spotkanie może zmienić opinię o języku o 100%. Ciekawa jestem, czy też tak bardzo

Jaki to język? – język bułgarski

Czy język bułgarski jest trudny? Jakim językiem jest język bułgarski? Jakim alfabetem zapisuje się język bułgarski?   Dzisiejszy wpis rozpoczyna cykl wpisów „Jaki to język?”, który poświęcony będzie opisom języków. Zauważyłam, że wiele osób trafia na mojego bloga po wpisaniu w wyszukiwarkę „czy trudny jest język x”, „czy warto się uczyć języka x” itd., zatem myślę, że takie ogólne informacje o różnych językach mogą być dla wielu osób przydatne, a dla miłośników języków – interesujące. Byłoby mi miło, gdybyście chcieli współtworzyć tę serię razem ze mną. Oczywiście bardzo chętnie przygotuję wpisy, jednak czytanie tekstu, który jest napisany przez miłośnika danego języka lub osobę, która go dobrze zna, jest o wiele przyjemniejsze i w pewien sposób prawdziwsze. Poza tym, o języku nie trzeba pisać obiektywnie, subiektywizm jest tu jak najbardziej wskazany :) Cykl ten zaczynam nieprzypadkowo od języka bułgarskiego. Co prawda, jak możecie przeczytać w pierwszym poście, moim jęz

Jaki to język? – język turecki

Inny niż większość języków europejskich. J ęzyk, wokół którego krąży wiele mitów.   Wywodzi się z Azji Środkowej, ale swoim wpływem objął całe Bałkany. Turecki. O tym języku opowie Gosia – autorka bloga Rodzynki Sułtańskie – która przygotowała przepełniony praktycznymi informacjami i wieloma ciekawostkami tekst. Zapraszam!  Wybieracie się na wakacje do Turcji i zastanawiacie się, czy warto zacząć się uczyć arabskiego alfabetu, bo przecież to kraj muzułmański, a po angielsku nie mówi nikt? Spokojnie.  Wbrew częstej opinii, w Turcji nie używa się arabskiego alfabetu, a sam turecki ma z arabskim niewiele wspólnego. A robiąc zakupy na bazarze,  dogadasz się za pomocą 5, no, może 10 słów.  Zapraszam na krótki opis języka: co ma wspólnego z węgierskim, a jakie tureckie słowa funkcjonują w języku polskim? A na końcu, mini-survival: pozycja obowiązkowa dla osób, które chcą zwiedzać Stambuł albo nadmorskie kurorty.  Hagia Sophia Podstawowe informacje 1. Grupa języko