13.12.2013

Ciekawe strony związane z nauką języków

Uwielbiam odkrywać nowe blogi i strony. Dziś podzielę się z Wami siedmioma stronami, które wydają mi się interesujące.

Zobacz także: Pięć przydatnych stron do nauki języków

1. Yummy 


Yummy.pl to platforma wspierająca nauczanie trzech języków obcych: niemieckiego, francuskiego i angielskiego. Przeznaczona jest dla dzieci, które mogą uczyć się poprzez interaktywne gry i ćwiczenia. Portal jest nowoczesny, kolorowy i na pewno przyciągnie uwagę każdego dziecka.

2. Notes in Spanish Strona, która powinna zainteresować uczących się hiszpańskiego. Jest bazą podcastów w trzech poziomach zaawansowania. Ciekawe audycje o interesującej tematyce mogą być świetnym uzupełnieniem nauki.

3. Elllo Elllo.org to strona przeznaczona dla uczących się angielskiego, a także dla nauczycieli tego języka. Znajdują się na niej darmowe lekcje, pliki MP3 do pobrania, pokazy slajdów i ćwiczenia. Nacisk położony jest na słuchanie, a całość łączy przyjemna tematyka.

4. Quizlet 


Quizlet jest to platforma edukacyjna, która może być przydatna zarówno dla uczących się, jak i nauczycieli. Opiera się na nauce poprzez fiszki i gry. W ten sposób możemy się uczyć wielu rzeczy, w tym nowych słówek. Mamy dostęp do sześciu opcji: fiszki, tryb nauki, rozsypanka, dyktando, test i wyścig z czasem. Można korzystać z gotowych zestawów oraz tworzyć je samemu.

5. Busy Teacher Strona Busy Teacher przeznaczona jest dla nauczycieli angielskiego i im zapewne nie trzeba jej przedstawiać. Zawiera ogromną ilość darmowych materiałów, które można wydrukować. Znajdziemy tam m.in. kreator łamigłówek, plakaty do wydrukowania i lekcje podzielone na różne kategorie, w tym pory roku. Mimo że to strona dla nauczycieli, uczący się angielskiego będą nią zachwyceni.

6. Metody nauczania 


To blog Jakuba Krajewskiego, który jest nauczycielem języka angielskiego. Poświęcony jest metodom nauki języków i – jak pisze autor – ma charakter informatora i poradnika. Wszyscy, którzy są zainteresowani tematyką nauczania oraz nauką języków obcych na pewno znajdą tu wiele ciekawych informacji.

7. Językowa oaza 


Link do tego bloga pojawił się w artykule o esperanto (klik). Warto jednak jeszcze raz o nim wspomnieć, bo Janusz Myzik – jego autor – nie przestaje mnie zaskakiwać. Podziwiam jego profesjonalizm i zgrabne używanie metafor. Jego artykuły są ciekawe i niesztampowe. Interesujący się nauką języków na pewno się tam zadomowią.

11 komentarzy:

 1. Quizlet super, używam a w sumie uczniowie uzywaja:) polecam też agendaweb.org, genialna, nareszcie nie muszę ludziom wysyłać linków do ćwiczeń na dany temat

  OdpowiedzUsuń
 2. I kolejny dowód na to, że jeśli chcemy się czegoś uczyć to metody i materiały zawsze się znajdą :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że na Twoim blogu można znaleźć propozycje stron do nauki języków usystematyzowanych w jakiś sposób :) Bo bez takiej pomocy, to zalałaby mnie fala mniej lub bardziej wartościowych stron, z których nie wiedziałabym które wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Fajne te yumny- nie tylko dla dzieci! Właśnie uczę sie niemieckiego więc jest baaardzo ciekawa! ;)
  Super, że u Ciebie można znaleść super strony do nauki języków ;) Tak jak np. Duolingo- przebija wszystkie jakie znam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie na pierwszym miejscu jest Yummy bardzo przydatna strona

  OdpowiedzUsuń
 6. Cześć. Uczę się rosyjskiego przy użyciu https://preply.com/pl/warszawa/korepetycje-z-rosyjskiego. Chciałbym znaleźć dodatkowe źródła, aby ćwiczyć i poprawiać swoją wiedzę i zacząć naukę nowych języków. Jak możesz mi pomóc?

  OdpowiedzUsuń
 7. Stron jest mnóstwo w internecie do nauki języka. Mimo wszystko nauka w szkole językowej jak https://lincoln.edu.pl/warszawa/jezyk-niemiecki jest o niebo lepsza. Masz nauczyciela na wyciągnięcie ręki, a to jest bardzo ważne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Interaktywna nauka języków obcych trafia najbardziej do najmłodszych. Nie wolno mimo wszystko zapominać o gramatyce https://www.jezykiobce.pl/77-gramatyki która przecież jest najważniejsza w całej nauce języków obcych. Bez niej niestety dalej z nauką nie pójdziemy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet nie wiedziałem, że są takie strony muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony. Jak dla mnie nauka języków obcych i tak najlepiej odbywa się w szkołach językowych. Dlatego również moje dzieci zapisałem do https://earlystage.pl/ i jestem zdania, że podoba im się ten kurs językowy.

  OdpowiedzUsuń